Apie

Apdovanojimai ir festivaliai

APDOVANOJIMAI

 • KINFO apdovanojimai 2016 - Metų operatorius - Mantas Butkus (laureatas)
 • KINFO apdovanojimai 2016 - Metų scenarjus - Marius Pocevičius (laureatas)
 • KINFO apdovanojimai 2016 - Metų režisierius - Marius Pocevičius (laureatas)
 • KINFO apdovanojimai 2016 - Metų aktorius - Andrius Gecevičius (nominacija)
 • KINFO apdovanojimai 2016 - Metų aktorė - Sonata Paliulytė (nominacija)
 • KINFO apdovanojimai 2016 - Metų filmas - Problemų Tvarkytojas (nominacija)
FESTIVALIAI
 • Singapore World International Film Festival 2016 (Singapūras) - officialiai atrinktas
 • 14th The DIY Film Festival (JAV) - officialiai atrinktas
 • IndieWise FREE Virtual Festival (Internete) - officialiai atrinktas

Trumpas aprašymas

Taikus mažas miestelis. Ginklų laikymo įstatymai čia itin griežti, o tvarka – pavydėtina. Tačiau netikėtas mero sūnaus pagrobimas atskleidžia tikrąsias kortas – ne viskas čia taip gerai, kaip atrodo.

Gandas apie dingusį vaiką apskrieja miestelį ir pasiekia Problemų Tvarkytoją. Jis – buvęs miestelio geradarys, vietinių problemų sprendėjas, neįvertintas ir nuo žmonių atsiribojęs herojus. Kartu su savo komanda Problemų Tvarkytojas ryžtasi mero sūnaus išvadavimo operacijai. Tačiau ją sunkina įtarimai, kad į šį nešvarų reikalą gali būti įsivėlusi pavojinga nusikaltėlių grupuotė. O kur dar netikėtas telefono skambutis ir paslaptingi nurodymai – miestelio taikdario laukia įvairiausio plauko išbandymai.

Neprognozuojama įvykių seka, netašyta herojų kalba, humoras, veiksmas ir netikėtumai – veiksmo komedijoje "Problemų Tvarkytojas".

Afiša

Sinopsis

Taikus mažas miestelis. Ginklų laikymo įstatymai čia itin griežti, o tvarka – pavydėtina. Tačiau netikėtas mero sūnaus pagrobimas atskleidžia tikrąsias kortas – ne viskas čia taip gerai, kaip atrodo.

Gandas apie dingusį vaiką apskrieja miestelį ir pasiekia vietinį herojų, geriau žinomą PROBLEMŲ TVARKYTOJO vardu. Jis – buvęs miestelio geradarys, spręsdavęs visų miestelio gyventojų problemas. Dabar Problemų Tvarkytojas – nusivylęs, atsiribojęs, dirba garažo statybose pas merą JURIJŲ LIETKEVIČIŲ. Sūnaus LUKO pagrobimo sukrėstas meras prašo Problemų Tvarkytojo pagalbos ir šiam nelieka nieko kito, kaip sutikti. Lyg tyčia Problemų Tvarkytojas ir kartu su juo brolio ieškanti mero dukra KAROLINA sulaukia DIONIZO skambučio. Draugas praneša, jog turi informacijos, kur gali būti paslėptas mero sūnus. Šia informacija su Dionizu klastingai pasidalina policininkas VASALSKIS. Karjerą padaręs korumpuotas pareigūnas dirba išvien su savo broliu, Problemų Tvarkytojo nekenčiančiu POLIU. Netrukus pasidaro aišku, kad vaiko pagrobimas – tik akių dūmimas. Per Problemų Tvarkytoją už grotų patekęs Polis siekia keršto ir kartu su broliu parengė niekšingą planą sukiršinti Problemų Tvarkytoją su meru, įgyti pastarojo palankumą ir slapta verstis nelegalia veikla.

Tuo tarpu gelbėtojų trijulė sėda į Probliamobilį ir išsiruošia į išvadavimo operaciją. Nujausdami, kad ji gali būti sudėtinga, gelbėtojai vyksta pas savadarbių ginklų gamintoją ARČĮ – buvusį gerą Problemų Tvarkytojo draugą. Arčio ir Problemų Tvarkytojo draugystę kažkada atšaldė nesutarimai dėl vienos merginos, tačiau dabar Arčis dega noru prisidėti prie komandos, padėti Karolinai ir pasisiūlo visus ginklus duoti nemokamai. Pasipildžiusi komanda pakeliui sutinka ERNESTĄ, gatvės muzikantą, viską žinantį apie miestelį, jo žmones ir apylinkes. Ernestas tampa gelbėtojų komandos gidu ir kartu traukia į Subačiaus angarą, kur yra galimai pagrobtas mero sūnus.

Suplanuota išvadavimo operacija pavyksta net pernelyg lengvai: Luką Problemų Tvarkytojas randa vieną, pririštą prie kėdės. Skubiai atrašinėdamas vaiką jis nepastebi, jog yra slapta fotografuojamas. Nieko neįtarianti laiminga komanda Probliamobiliu skuba namo, tačiau pakeliui juos sustabdo Polio ir Vasalskio surengta pasala. Nevykėliai Polio bendrai praskelia Karolinai galvą ir nusikaltėliams tenka keisti planą. Užuot iš karto pristatę dukrą merui, jie nutaria jį įtikinti, kad Karoliną sužalojo Problemų Tvarkytojas. Su likusiais išvadavimo komandos nariais nuspręsta susidoroti.

Vasalskis išdidžiai pristato pagrobtąjį mero sūnų namo, pagrobimu apkaltina Problemų Tvarkytoją ir rodo tai neva įrodančias nuotraukas. Tačiau kol Jurijus šnekučiuojasi su korumpuotu policininku, Lukas griebia beisbolo lazdą, išlipa pro langą, sėda ant dviračio ir važiuoja į pagalbą Problemų Tvarkytojui. Drąsusis berniukas kaip tik laiku spėja išgelbėti Problemų Tvarkytoją nuo Vasalskio padėjėjo GIEDRIAUS žiaurumo. Problemų Tvarkytojas sėda ant Giedriaus motociklo, visu greičiu lekia į angarą, kuriame Polio sėbrai vis dar laiko sutvarstytą ir surištą Karoliną.

Prie pat angaro Problemų Tvarkytojas išsitraukia telefoną, surenka numerį, paskambina, ištaria: "Subačiaus angaras. Reikia Juodo Autobusėlio" ir puola vaduoti Karolinos. Jo pastangos nueina perniek: chaotiškose muštynėse per klaidą nušaunamas vienas iš Polio bendrų, o įsiutęs gaujos narys negailestingai sutalžo patį Problemų Tvarkytoją. Pačiame įkarštyje prie angaro sustoja Juodas Autobusėlis. Tai – vietinių miesto gyventojų legendomis ir mitais apipintas paslaptingas reiškinys, kuriam pasirodžius, problemos arba jų sukėlėjai tiesiog išnyksta. Jis jau daugelį metų nebuvo pasirodęs, nes manyta, kad vietinių problemas sprendžia Problemų Tvarkytojas. Iš Juodo Autobusėlio išlipęs paslaptingas vyriškas užtikrintai susidoroja su visais problemas kėlusiais vyrukais.

"Problemų Tvarkytojas" – tai debiutinis Mariaus Pocevičiaus filmas, ironiška veiksmo komedija, persunkta jauno režisieriaus savitu žvilgsniu į humorą, komedijos žanrą, mažo miesto gyventojų kuriamus stereotipus ir visą kinematografiją. Itin mažo biudžeto filmas stebina kūrybiniais sprendimais ir unikaliu stiliumi. Filme žiūrovas ras absurdo ir pasakos elementų, jis paprastu, komišku keliu vedamas siužeto posūkiais.

Faktai

 • Filmavimai vyko 2 savaites, Veisiejų mieste ir apylinkėje. Per filmavimo laikotarpį buvo nufilmuota apie 60 valandų medžiagos, pačio filmo trukmė yra 75 minutės.
 • Filmo filmavimo procese per visą laikotarpį aikštelėje dirbo 30 žmonių iš kurių buvo 19 aktorių, dauguma iš jų atliko ir kitas pareigas filmavimo aikštelėje.
 • Dalis filmo scenų buvo filmuota angare, kuriame paprastai stovi įvairi žemės ūkio technika. Filmo aktoriai ir kūrybinė grupė kiekvieną rytą patys išstumdavo, o vakare įstumdavo didžiulį sunkvežimį.
 • Filmuojant muštynių sceną svilino 28 laipsnių karštis. Aktoriai, kurie jau buvo „nukauti“, turėjo likti gulėti savo vietose. Labiausiai nepasisekė Koldūną vaidinančiam Karoliui, kuriam pasitaikė nugriūti pačioje saulės atokaitoje. Nepaisant to, Karolis sugebėjo dar ir užsnausti.
 • Viso filmavimo metu itin aktyviai reiškėsi... širšės! Jos nesikuklindamos vaišindavosi kūrybinės grupės maistu, lįsdavo į gėrimų skardines. Galiausiai neapsikentę įkyrių vabzdžių atakų, keli kūrybinės grupės nariai įrengė širšių spąstus, o kiti, priešingai, visiškai nustojo kreipti į jas dėmesį.
 • Filmavimams savo namus maloniai užleido buvęs filmo režisieriaus dailės mokytojas Tomas Mirijauskas.
 • Problemų Tvarkytoją vaidinantis Andrius Gecevičius prieš filmavimus nelabai mokėjo važiuoti motociklu, o filmavimo metu turėjo spausti be šalmo ir kitų apsaugų tarsi būtų važinėjęs daugybę metų.
 • Laikrodžių parduotuvėje visi laikrodžiai buvo nustatyti, kad rodytų tą patį laiką – 17:30. Kodėl? Tai žino tik pats režisierius.
 • Filmuojant scenas su Probliamobiliu, gatvėse, nuolat budėjo filmavimo komandos nariai su racijomis. Vieno filmavimo metu taip buvo išvengta susidūrimo su policija.
 • Filme Jurijaus Lietkevičiaus sūnų Luką vaidinantis Benas yra tikras aktoriaus Luko Grigaravičiaus, atliekančio Jurijaus rolę, sūnus. Be kita ko, Žalčio rolę atliko kitas Lukas – aktorius Lukas Lukoševičius.
 • Dionizo vaidmenį atlikęs Arnas Petkevičius, be savo personažo kūrimo, turėjo daugybę kitų pareigų. Jis kartas nuo karto buvo: operatoriaus asistentas, garso operatorius, režisieriaus asistentas, scenarijaus sekėjas, žmogus, atsakingas už pliauškę, dirbtinio kraujo virėjas ir kt.
 • Nors nuolatinis garso operatorius buvo Aidas Mačionis, šioje pozicijoje bent minimaliai viso filmavimo metu pabuvojo net dvylika žmonių.

Scenarijus

"Problemų Tvarkytojas", autorius Marius Pocevičius.pdf